User Tools

Site Tools


nyariegyetem2016

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
nyariegyetem2016 [2016/07/06 23:01]
deva
nyariegyetem2016 [2016/07/07 17:10] (current)
deva
Line 27: Line 27:
   * [[http://​txtuml.inf.elte.hu/​nyariegyetem/​projects.zip|Példák és feladatok]]   * [[http://​txtuml.inf.elte.hu/​nyariegyetem/​projects.zip|Példák és feladatok]]
   * Mintamegoldások:​ A nap folyamán folyamatosan tesszük elérhetővé az egyes gyakorlati feladatok mintamegoldásait. A letöltött mintamegoldásokat ki kell csomagolni, majd az Eclipse-ben a //File// -> //​Import...//​ -> //General// -> //Existing Projects into Workspace// választás után a dialógusablakban a kicsomagolt könyvtárt kell megadni, és a //Finish// gombra kattintva a projekt megjelenik a munkaterületen.   * Mintamegoldások:​ A nap folyamán folyamatosan tesszük elérhetővé az egyes gyakorlati feladatok mintamegoldásait. A letöltött mintamegoldásokat ki kell csomagolni, majd az Eclipse-ben a //File// -> //​Import...//​ -> //General// -> //Existing Projects into Workspace// választás után a dialógusablakban a kicsomagolt könyvtárt kell megadni, és a //Finish// gombra kattintva a projekt megjelenik a munkaterületen.
-    * osztálymodellezés: ​megoldás ​még nem elérhető +    * osztálymodellezés: ​[[http://​txtuml.inf.elte.hu/​nyariegyetem/​megoldasok/​university.zip|megoldás]] 
-    * állapotmodellezés: ​megoldás ​még nem elérhető +    * állapotmodellezés: ​[[http://​txtuml.inf.elte.hu/​nyariegyetem/​megoldasok/​alarm.zip|megoldás]] 
-    * végrehajtható modellezés: ​megoldás ​még nem elérhető +    * végrehajtható modellezés: ​[[http://​txtuml.inf.elte.hu/​nyariegyetem/​megoldasok/​alarm_main.zip|megoldás]] 
-    * "​életszerű"​ modellezési feladat: ​megoldás ​még nem elérhető+    * "​életszerű"​ modellezési feladat: ​[[http://​txtuml.inf.elte.hu/​nyariegyetem/​megoldasok/​vendingmachine.zip|megoldás]]
  
 === Feladatok === === Feladatok ===
Line 40: Line 40:
   * Az Eclipse rákérdez, hogy melyik //​workspace//​-t (munkaterületet) használja: az alapbeállítás megfelel, de másik (üres, erre a célra létrehozott) könyvtár is választható.   * Az Eclipse rákérdez, hogy melyik //​workspace//​-t (munkaterületet) használja: az alapbeállítás megfelel, de másik (üres, erre a célra létrehozott) könyvtár is választható.
   * Az Eclipse elindulása után: //File// -> //​Import...//​ -> //General// -> //Existing Projects into Workspace//​. A dialógusablakban a második zip fájlból kicsomagolt //​projects//​ könyvtárt kell megadni. A //Finish// gombra kattintva bekerülnek a munkaterületre a következő projektek, amelyek a bal oldalon elhelyezkedő //Project explorer// területen láthatóak:​\\ //​eloadas//,​ //​_1_osztalymodellezes//,​ //​_2_allapotmodellezes//,​ //​_4_modellezes//​   * Az Eclipse elindulása után: //File// -> //​Import...//​ -> //General// -> //Existing Projects into Workspace//​. A dialógusablakban a második zip fájlból kicsomagolt //​projects//​ könyvtárt kell megadni. A //Finish// gombra kattintva bekerülnek a munkaterületre a következő projektek, amelyek a bal oldalon elhelyezkedő //Project explorer// területen láthatóak:​\\ //​eloadas//,​ //​_1_osztalymodellezes//,​ //​_2_allapotmodellezes//,​ //​_4_modellezes//​
 +  * Ha a projekteken hibát jelez az Eclipse, akkor a //Project// -> //Clean// menüpont segítségével fordítsa újra őket!
 +  * Ellenőrizze,​ hogy a //Project// -> //Build Automatically//​ opció be van-e kapcsolva!
  
 == Osztálymodellezés == == Osztálymodellezés ==
Line 58: Line 60:
   - Az ''​AlarmDevice''​ osztály egy riasztóberendezést reprezentál,​ ami kezdetben //​kikapcsolt//​ állapotban van. Vegyen fel egy kezdőállapotot és egy kezdő állapotátmenetet a kikapcsolt állapothoz!   - Az ''​AlarmDevice''​ osztály egy riasztóberendezést reprezentál,​ ami kezdetben //​kikapcsolt//​ állapotban van. Vegyen fel egy kezdőállapotot és egy kezdő állapotátmenetet a kikapcsolt állapothoz!
   - Generálja le az ''​AlarmDeviceDiagram''​ leírás segítségével az osztálydiagramot és a hozzá tartozó állapotdiagramot! Az állapotdiagram generálására vonatkozó opciót be kell kapcsolni a dialógusablakban!   - Generálja le az ''​AlarmDeviceDiagram''​ leírás segítségével az osztálydiagramot és a hozzá tartozó állapotdiagramot! Az állapotdiagram generálására vonatkozó opciót be kell kapcsolni a dialógusablakban!
-  - Egy szignál, egy állapot és egy állapotátment ​hozzáadásával modellezze a következőket:​ Ha a riasztót //​bekapcsoljuk//,​ akkor //​élesített//​ állapotba kerül. Generálja újra a diagramot! +  - Egy szignál, egy állapot és egy állapotátmenet ​hozzáadásával modellezze a következőket:​ Ha a riasztót //​bekapcsoljuk//,​ akkor //​élesített//​ állapotba kerül. Generálja újra a diagramot! 
-  - Ha a risztó ​//​élesített//​ állapotban mozgást érzékel, //​riasztás//​ állapotba kerül.+  - Ha a riasztó ​//​élesített//​ állapotban mozgást érzékel, //​riasztás//​ állapotba kerül.
   - Vegyen fel egy szignált a riasztó kikapcsolásához is. Ennek legyen egy adattagja, ami a kikapcsoláskor megadott jelszót reprezentálja!   - Vegyen fel egy szignált a riasztó kikapcsolásához is. Ennek legyen egy adattagja, ami a kikapcsoláskor megadott jelszót reprezentálja!
   - Egy elágazás-állapot segítségével modellezze a következőt:​ Ha a riasztó élesítve van, és a kikapcsoláskor helyes jelszót adunk meg, akkor a riasztó kikapcsol. Helytelen jelszó esetén riaszt. Generálja újra diagramot! (Az átmenetek őrfeltételei nem fognak látszani a generált diagramon, ez a generálás hiányossága.)   - Egy elágazás-állapot segítségével modellezze a következőt:​ Ha a riasztó élesítve van, és a kikapcsoláskor helyes jelszót adunk meg, akkor a riasztó kikapcsol. Helytelen jelszó esetén riaszt. Generálja újra diagramot! (Az átmenetek őrfeltételei nem fognak látszani a generált diagramon, ez a generálás hiányossága.)
nyariegyetem2016.1467838879.txt.gz · Last modified: 2016/07/06 23:01 by deva